Trzy domowe sposoby na to, aby Pies przestał się drapać i poczuł ulgę
8.jpg

Fot. http://joannafotografuje.pl/

Jak powstrzymać Pieska przed drapaniem? Choćby nie wiadomo jak bardzo Piesek kochał się drapać nie pomaga to w rozwiązaniu tego problemu. Prawie w każdym przypadku swędzenie naszych Psijaciół ma swoją przyczynę. Pies z reguły zaczyna się drapać i „podgryzać” w miejscach podrażnionych np. z powodu alergii lub pogryzienia przez pchły.

 

Jak zapobiegać drapaniu?

 

1. Znalezienia winowajcy 

Na samym początku musimy dowiedzieć się, dlaczego Pies kompulsywnie się drapie, wylizuje lub gryzie. To może zająć nam trochę czasu, wymaga głębokiego przemyślenia, analizy i w końcu procesu eliminacji. W tym wypadku nieoceniona może być pomoc lekarza weterynarii, który może zawęzić „obszar poszukiwań”. Najczęstsze powody drapania się to np.:

  • Alergie – jedzeniowe lub środowiskowe mogą skutkować notorycznym swędzeniem. Używanie niektórych środków higienicznych, mydeł, pestycydów mogą w konsekwencji doprowadzić do stanu zwanego kontaktowym zapaleniem skóry.
  • Pchły lub inne pasożyty – drapanie jest często spowodowane „inwazją” pcheł, roztoczy, a także kleszczy.
  • Sucha skóra – podobnie jak my ludzie, Psy również mogą mieć suchą skórę. Suche zimowe powietrze, brak kwasów tłuszczowych w diecie mogą być przyczyną suchej skóry, która staje się podrażniona i swędzi.
  • Problemy hormonalne – problemy skórne mogą wynikać z zachwiań hormonalnych.
  • Nuda / niepokój – niektóre Psy, zostające same przez większość dnia mogą wywołać nudę lub niepokój, co sprawia, że zaczynają gryźć lub drapać.
  • Ból lub dyskomfort – każdy rodzaj bólu lub dyskomfortu, od bólu stawów, po owrzodzenia skórne mogą wywołać nadmierne i niekontrolowane lizanie, gryzienie czy drapanie.

2. Wykąp Pieska w szamponie Natural Dog Company

Regularnie kąpcie Psijaciół aby usunąć osady, które mogą pogarszać pojawiające się problemy. Nigdy nie powinniśmy kąpać naszych Czterech Łapek używając szamponów przeznaczonych dla ludzi. Najlepszym szamponem na swędzącą skórę jest szampon w kostce Spruce Up Pup. Jego specjalistyczna formuła poprawia kondycję skóry, a składa się tylko z kilku prostych, naturalnych i organicznych składników.

 

Dodatkowo, między kąpielami regularnie oczyszczaj łapy oraz inne miejsca podatne na zabrudzenia lub te, które są w bezpośrednim kontakcie z powierzchniami pokrytymi różnymi substancjami. Dla przykładu zimą, kiedy pada, chodniki są pokryte środkami antyoblodzeniowymi (takimi jak chlorek wapnia), które dosta

ją się między psie łapy i mogą powodować problemy skórne, a co więcej są toksyczne dla naszych Psijaciół (szczególnie jeśli zostają zlizywane).

3. Używaj całkowicie naturalnych balsamów kojących

Nieustanne drapanie prowadzi do zaczerwienienia, podrażnienia, pękania skóry. Najlepszym sposobem, aby odciągnąć Psa od lizania i drapania jest poprawić komfort miejsc zaczerwienionych, podrażnionych. Możecie to zrobić aplikując całkowicie naturalny balsam Skin Soother.


Pomyślcie o tym w ten sposób – kiedy nasze usta robią się suche, zaczynają nas denerwować i sprawiają, że chcemy się oblizywać i gryźć podrażnione miejsce – wiedząc o tym, że to tylko pogorszy sprawę. Nakładając pomadkę ochronną przestajemy się oblizywać i podgryzać, ponieważ momentalnie czujemy się lepiej, a spierzchnięte usta po aplikacji przestają nas drażnić. Tak samo jest z Psami, kiedy nakładamy balsam Skin Soother na podrażnione miejsca.

 

Kiedy skontaktować się z lekarzem weterynarii w związku z nadmiernym swędzeniem?

To ważne, aby skonsultować się z weterynarzem, w przypadku, gdy:

  • Stan naszego Psijaciela nie polepsza się lub staje się gorszy.
  • Drapanie doprowadziło do infekcji wtórnej, która się pogarsza, lub nie ma widocznej poprawy.
  • Problem znika, by za chwilę znów się pojawić.
  • Nie wiemy co wywołuje problem, a w związku z tym nie ma poprawy.

 

 

Psiekawostki i Natural Dog Company

 

 

Strona ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastępować porady lekarza weterynarii. Strona i jej zawartość nie może być wykorzystywana w celu stawiania diagnozy, konsultacji dotyczących postępowania w razie choroby. W razie wątpliwości co do stanu zdrowia lub postępowania w przypadku choroby należy skonsultować się z lekarzem weterynarii.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl