Szorstkie i popękane łapy Psa?
20.jpg

fot. http://joannafotografuje.pl/

Pomocy! Dlaczego łapy mojego Psa są popękane i suche?

To pytanie pojawia się u nas bardzo często niezależnie od pory roku. To bardzo częste, że Psie łapki robią się suche, szorstkie, a nawet popękane. Przyczyn tego jest bardzo wiele. Co więcej, kiedy łapki są w słabszej kondycji, może dochodzić do kompulsywnego lizania łap, która często pogarsza sprawę.

Jeśli zauważysz, że Twój Pies ma szorstkie, albo bardzo suche poduszki łap, to najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zapewnić jak najszybsze naturalne nawilżenie. Jest ono ogromnie istotne, ponieważ Psiaki często liżą łapy, a nie chcemy, żeby zlizywały toksyny, czy silne chemikalia.

Poznaj Paw Soother®: Całkowicie Naturalny Balsam na Suche Łapy.

Poduszki łap Twojego Psa, pełnią niesamowitą rolę w ich codziennym życiu. Chronią łapy przed wieloma czynnikami, ale nie są w stanie uchronić przed wszystkim.

Dlatego firma Natural Dog Company stworzyła Paw Soother® - cudowny, naturalny balsam, który nawilża, regeneruje i odbudowuje poduszki, a tym samym wzmacnia je.

Zerknijcie jakie składniki zawiera Paw Soother: LINK

Łapy prowadzą nasze Psy wszędzie, jakie w dotyku są łapy Twojego Psijaciela?

CO JEST PRZYCZYNĄ SUCHYCH PODUSZEK ŁAP?

Najczęściej przyczynę suchych poduszek znajdujemy w warunkach pogodowych: gorące chodniki, zimowa aura i wysypywana zimą sól, styczność z chemikaliami, alergie.

Upały (i gorące chodniki)

Latem gorąc asfaltów, chodników może uszkadzać wierzchnią partię łapek. Aby unikać pęcherzy wyprowadzaj Psijaciela wcześnie rano (zanim powierzchnie zdążą się nagrzać), lub zaraz po ochłodzeniu. Jeśli Twój Psiak uwielbia bieganie po plaży, to pamiętaj, że także piasek i słona woda mogą uszkodzić Psie łapki.

Zimno (i suche powietrze)

Zimne powietrze i niska wilgotność, jaką większość z nas ma w tym okresie w swoich domach może wysuszać poduszki łap. Powszechnie wiadomo, że zima może dać Psiakom (zwłaszcza ich łapom) ostro popalić, więc bardzo ważne jest aby chronić łapki przed utratą nawilżenia i zapobiegać podrażnieniom.

Styczność z chemikaliami

Zimą chodniki oraz drogi są pokrywane różnymi solą. Latem trawniki są pryskane środkami chemicznymi. Często w domach używa się chemii do sprzątania, która może negatywnie wpłynąć na łapki naszych Psijaciół. Te substancje same w sobie mogą być toksycznie dla skóry, a wiemy, że Psiaki lubią od czasu do czasu polizać swoje łapki. Pamiętajmy, aby zawsze po spacerku wytrzeć łapki i pozbyć się niepożądanych substancji.

Alergie

Podobnie jak my ludzie, Psiaki często chorują na alergie (środowiskowe, pokarmowe). Te mogą sprawiać, że ich łapki będą dawały uczucie swędzenia. Wtedy zaczyna się drapanie, podgryzanie, lizanie, które może prowadzić do pęknięć, powstania ranek, a czasem nawet infekcji.

ŁAPY PSA SĄ JEDNYM Z WAŻNIEJSZYCH WSKAŹNIKÓW OGÓLNEGO STANU ZDROWOTNEGO NASZEGO PSIJACIELA

Poduszki łapek są bardzo ukrwione i potrzebują dużej dawki odżywienia i nawilżenia. Czasem, jeśli coś złego się dzieje w organizmie, od razu widać to na łapkach. Więc jeśli dbacie, nawilżacie łapki i nic nie przynosi poprawy, niezwłocznie udajcie się do weterynarza.

SUCHE ŁAPY MOGĄ BYĆ SYMPTOMEM HIPERKERATOZY

Popękane łapy mogą być rezultatem hiperkeratozy - stanu, który wywołany jest zbyt dużą ilością keratyny produkowanej przez skórę. To sprawia, że skóra na poduszkach - podobnie jak na innych częściach ciała, staje się zgrubiała.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE SUCHYCH ŁAP

Wszystkie typy Psiaków mogą mieć tendencje do przesuszających się łap, ale Paw Soother natychmiast przychodzi z pomocą!

Czy poduszki łap powinny być szorstkie?

To całkowicie normalne, że poduszki mogą być szorstkie, ale nie powinno to być normą. Przeciwnie, zdrowe poduszki powinny być gładkie w dotyku.

Z czasem łapki Psów stają się silniejsze i bardziej wytrzymałe. Natomiast zaniedbanie, brak nawilżenia, ekspozycja na różne „podrażniacze” może sprawiać spory dyskomfort dla psa.

Jak poradzić sobie z infekcjami grzybiczymi na łapach mojego Psiaka?

Infekcje grzybicze powinny zawsze być konsultowane z lekarzami, którzy przepisują leki na tego typu dolegliwości. Często natomiast można wspomagać się naturalnymi sposobami.

Czy to normalne, że poduszki mojego Psa się łuszczą?

Małe złuszczanie nie musi wywoływać paniki – to całkiem normalne i balsam nawilżający jest rewelacyjnym rozwiązaniem na tego typu problem. Ale jeśli Twój pies nie chce normalnie stawać na łapce, kompulsywnie ją wylizuje, to przyjrzyjcie się czy nie ma na nich oznak infekcji (np. opuchlizna czy zaczerwienienie, itp.), ran, gdyż takie objawy wymagają konsultacji z weterynarzem.


Psiekawostki i Natural Dog Company

Strona ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastępować porady lekarza weterynarii. Strona i jej zawartość nie może być wykorzystywana w celu stawiania diagnozy, konsultacji dotyczących postępowania w razie choroby. W razie wątpliwości co do stanu zdrowia lub postępowania w przypadku choroby należy skonsultować się z lekarzem weterynarii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl