Jak pomóc swojemu Psu w znalezieniu naturalnej ulgi na swędzące ukąszenia insektów?
2.jpg

Insekty, ukąszenia, zadrapania – ojoj! Swędzące ugryzienia i użądlenia mogą sprawić, że Twój Piesek będzie się drapał bez końca, sprawiając, że skóra będzie w coraz gorszym stanie. Insekty, ukąszenia, zadrapania – ojoj! Swędzące ugryzienia i użądlenia mogą sprawić, że Twój Piesek będzie się drapał bez końca, sprawiając, że skóra będzie w coraz gorszym stanie. Mamy w ofercie dwa produkty, które pomagają goić i przynoszą ulgę w miejscach, gdzie po ugryzieniu insekta odczuwany jest dyskomfort.

 

Częste swędzące ugryzienia insektów u Psów

Jest wiele insektów, które notorycznie gryzą Psy, a wszystkie z nich mogą prowadzić do wystąpienia reakcji alergicznych. Nawet w przypadku braku alergii lub infekcji Psy mają tendencję do lizania i podgryzania miejsc ukąszonych.

 

Najbardziej podatnymi na ukąszenia miejscami są:

- głowa

- szyja

- okolice pachwin

- odbyt

- nasada ogona

 

Najczęściej możemy winić insekty takie jak:

- pchły, które mogą wywołać poważne reakcje alergiczne, włączając zaczerwienienie, opuchliznę, utratę włosów/sierści oraz ropiejącą skórę i strupy.

- kleszcze przyczepiają się do zwierzęcego futra podczas tarzania w trawie, ocierania się o drzewa oraz w każdym innym miejscu, gdzie są się w stanie schować.

- roztocza są maluteńkimi mikroskopijnymi insektami, które wgryzają się głęboko w warstwy skóry Twojego pieska przyczyniając się do powstania stanów zapalnych oraz potencjalnych zakażeń skórnych.

- komary sprawiają, że Piesek może czuć dyskomfort tak szybko, jak pojawia się ugryzienie, więc możesz zauważyć, że pies momentalnie zaczyna lizać, podgryzać i drapać ukąszone miejsce. Ukąszenia komarów mogą prowadzić do dirofilariozy (choroba pasożytnicza wywołana przez nicienie) jeśli odpowiednio jej nie zapobiegamy.

- pszczoły, szerszenie, osy mogą wywołać spory miejscowy obrzęk, zaczerwienienie, wysypkę, wymioty a nawet omdlenia.

- mrówki mogą wywołać miejscowy ból oraz obrzęk, a także zaczerwienienie, swędzenie a nawet kulawiznę.

Skin Soother lub Wrinkle Balm mogą momentalnie ukoić dane miejsce, ale jeśli stan Pieska będzie się pogarszał powinniśmy skonsultować to z lekarzem weterynarii. Jeśli ukąszeń jest wiele lub jest duży obszar skóry „zainfekowany”, może to oznaczać, że są to roztocza, pchły lub inne insekty, a całkowite wyleczenie może wymagać interwencji lekarskiej i specjalistycznych leków.

  

Jak zapobiec dirofilariozie?

Kochamy nasze Pieski całymi sercami, dlatego robimy wszystko, aby chronić je przed dirofilariozą metodami zapobiegawczymi. Dirofilarioza jest poważną chorobą wywoływaną przez pasożyta zwanego Dirofilaria immitis. Ten pasożyt tworzy sobie domek w naczyniach krwionośnych oraz sercu Psa. Jeśli komar ugryzie zainfekowanego Psiaka, może następnie przenieść tę chorobę na następnego Psa, którego ukąsi.

 

Objawy dirofilariozy obejmują:

- nienaturalne zmęczenie

- kaszel

- wymioty

- problemy z oddychaniem

- utrata przytomności

- opór w wykonywaniu ćwiczeń

 Choroba postępując może wyniszczać płuca, serce oraz tętnice.

 

Ogranicz ryzyko wystąpienia swędzących ukąszeń

Oto kilka sposobów na to jak uniknąć podrażnień oraz bolesnych i swędzących ukąszeń insektów:

- usuń zastaną wodę w swoim domu, komary rozmnażają się w stojącej wodzie

- codziennie zmieniaj miski z wodą (najlepiej parokrotnie)

- korzystaj z moskitier na oknach i w drzwiach, aby zapobiec dostawaniu się insektów do domu

- trzymaj zwierzęta w domu, jeśli nie jesteś w stanie obserwować ich na dworze, zwłaszcza wcześnie rano i wieczorami

- unikaj wyprowadzania Psa w bagnistych rejonach, gdzie zbierają się komary oraz przy wysokich trawach, gdzie czają się kleszcze

- regularnie odwiedzaj weterynarza i lecz dolegliwości związane z pasożytami i roztoczami

- stosuj regularną pielęgnację i sprawdzaj ciało czy nie występują żadne podejrzanie ślady lub opuchlizna

- dokładnie przepatrz swojego Psa po wyjściu z lasu, po przejściu obok wysokich traw, po skończonym spacerze, aby pozbyć się kleszczy zanim będą miały szansę się wgryźć.


Psiekawostki i Natural Dog Company

Źródła:

http://www.hartz.com/Dogs/Health/Parasite_Protection/mosquito_bites_and_your_dog.aspx

http://www.petmd.com/dog/slideshows/parasites/common-bug-bites-on-dogs-cats#


Strona ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastępować porady lekarza weterynarii. Strona i jej zawartość nie może być wykorzystywana w celu stawiania diagnozy, konsultacji dotyczących postępowania w razie choroby. W razie wątpliwości co do stanu zdrowia lub postępowania w przypadku choroby należy skonsultować się z lekarzem weterynarii.    

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl