Jak dbać o łapy Psa zimą?
14.jpg

Fot. http://joannafotografuje.pl/

Zdrowe psie łapki są gładkie w dotyku – nie są zgrubiałe i popękane. Niestety w trakcie srogiej zimy poduszki na łapkach mogą napotkać wiele przeszkód i problemów. Używając odpowiedniego wosku do łap psa i kilku prostych środków ostrożności, możesz chronić łapy psa przed zimnymi powierzchniami, środkami chemicznymi i innymi najostrzejszymi zimowymi skutkami ubocznymi.

Ale na początek...

Dlaczego zima tak daję popalić łapkom naszych Psijaciół?

Od zimna po chemikalia, oto najczęstsze powody, dla których zimą cierpią łapy Twojego Psiaka.

Zimno = sucha skóra

Zimne i suche zimowe powietrze wysusza nie tylko naszą skórę, alei skórę naszych czworonogów. Brak odpowiedniego nawilżenia sprawia, że Psie łapki są bardziej podatne na uszkodzenia, przesuszenia i pęknięcia.

Odmrożenia + hipotermia

Psy mogą również cierpieć z powodu odmrożeń i hipotermii.

Oblodzenia

Spacerowanie na zewnątrz, zwłaszcza jeśli Psiak ma długie pazurki, może sprawić, że lód, śnieg, sól lub chemikalia będą boleśnie wbijać się w szczeliny psich łap.

Sól i chemikalia są toksyczne

Większość preparatów używanych na drogach i chodnikach (np. Sól, lub środki chemiczne) są toksyczne dla naszych Psijaciół. Po spacerze na takich powierzchniach, toksyczne składniki mogą pozostać na psich łapach i mogą prowadzić do oparzeń, podrażnień, zaczerwienień. Wtedy pies liże, obgryza łapy i niebezpieczne składniki przedostają się do wnętrza organizmu.

Co zrobić jeszcze przed przyjściem srogiej zimy by zabezpieczyć łapy psa?

Zanim przyjdą pierwsze śniegi i mrozy można zrobić następujące trzy rzeczy:

  1. Podciąć sierść/włosy naszych Psijaciół wokół łap tak, aby lód/śnieg nie „przyklejał” się do nich i boleśnie nie wbijał się w łapki podczas chodzenia.
  2. Przytnij pazury swojego Psa – to ważna czynność pielęgnacyjna, o którą powinniśmy dbać cały rok, ale w szczególności zimą. Długie paznokcie sprawiają, że łapy Twojego psa łatwiej się „rozjeżdżają”, co ułatwia odkładanie i wbijanie się śniegu, lodu i gruzu w łapy.
  3. Zainwestuj w dobry wosk do łap (więcej na ten temat w dalszej części artykułu).

Po nadejściu zimy, zrób te trzy rzeczy, aby utrzymać zdrowe łapy psów:

  1. Wychodź na spacery częściej, ale na krócej (zamiast 1-2 długich spacerów dziennie). To pomoże ograniczyć ryzyko wystąpienia odmrożeń i hipotermii. Symptomy hipotermii u psa to dreszcze, nadmierna senność (trudniejsze nawiązanie kontaktu z psem) i objawy niepokoju.
  2. Po powrocie ze spaceru zawsze oczyść łapki psa ciepłą, wilgotną szmatką/ręcznikiem. To pomoże w pozbyciu się środków chemicznych, soli, zabrudzeń, które mogą przykleić się do łapek, podrażnić je lub po prostu mogą zostać zlizane. Ten zabieg może również pomóc wyzbyć się powstałych na łapkach oblodzeń w przestrzeniach międzypalcowych.
  3. Chroń łapy psa przed srogimi objawami zimny poprzez aplikowanie całkowicie naturalnego wosku do łap przed każdym spacerem. W celu odzyskania odpowiedniego nawilżenia psich łap, nałóż regenerujący balsam na czyste łapki.

Co mogę nałożyć na psie łapy by chronić je zimą?


Dodatkowo, czasem bardzo ciężko buty nakładać i zdejmować, więc lądują na dnie szuflady i zostają zapomniane, a psie łapy pozostają bez ochrony. Naturalny wosk ochronny do łap jest barierą chroniącą przed czynnikami srogiej zimy, podobnie do butów dla psa, ale bez dodatkowego ambarasu związanego z ubieraniem ich.

Nie ma nic lepszego niż unikalne, organiczne, całkowicie naturalne balsamy do łap firmy Natural Dog Company, które na świecie istnieją już od 10 lat. Balsamy występują w dwóch wersjach:

- pierwsza regenerująca, czyli Paw Soother – stworzony specjalnie by odżywić wygładzić i nawilżyć suche, szorstkie, popękane łapy;

- druga ochronna, czyli PawTection – autorska receptura, która ma za zadanie chronić łapy przed uszkodzeniami, zatrzymywać ich naturalną wilgoć i zachowywać łapki gładkie i nawilżone (pamiętajcie, aby przed spacerem nie tylko smarować spód łapek ale także ich górę i przestrzenie międzypalcowe).

Sprawdźcie zestaw obu produktów do pawdicure łapek, które kupicie taniej o ponad 10% niż, jeśli zdecydujecie się na ich osobny zakup.


Psiekawostki i Natural Dog Company

Strona ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastępować porady lekarza weterynarii. Strona i jej zawartość nie może być wykorzystywana w celu stawiania diagnozy, konsultacji dotyczących postępowania w razie choroby. W razie wątpliwości co do stanu zdrowia lub postępowania w przypadku choroby należy skonsultować się z lekarzem weterynarii.
Użytkownicy trafili na ten artykuł ze słów kluczowych:

pies łapy

pies liże łapy

pies gryzie łapy

pies wylizuje łapy

psa bolą łapy

pies liże łapy co to znaczy

pies gryzie łapy i piszczy

pies po operacji łapy

pies liże łapy do krwi

pies gryzie łapy do krwi

pies po złamaniu łapy

pies liże sobie łapy

pies gryzie tylne łapy

pies liże przednie łapy

pies gryzie łapy i ogon

pies wygryza łapy

pies wyciera łapy

pies liże łapy po spacerze

dlaczego pies wylizuje łapy

psa swędzą łapy

pies obgryza łapy

łapy psa zimą

pies gryzie łapy po spacerze

pies wylizuje łapy do krwi

pies obsikuje swoje łapy

pies tylne łapy

pies trzęsie łapą

pies nie stawia łapy

pies śmierdzące łapy

pies sztywnienie łap

pies łapy sól

pies spuchnięte łapy

pies skubie lapy

pies liże tylne łapy

pies zimne łapy

pies kuleje na wszystkie łapy

pies ma zimne łapy

dlaczego pies wyciera łapy


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl