Jak chronić łapki Twojego Psa podczas gorących, letnich miesięcy?
4.jpg

Fot.http://joannafotografuje.pl/


To ogromnie ważne, aby chronić Psie łapki w trakcie gorącego czasu wiosenno-letniego. Dla lepszego wyobrażenia – czy kiedyś chodziliście na boso po rozgrzanym asfalcie w gorący dzień? Więc wiecie jak bardzo może to zaboleć. Pieski mają raczej wytrzymałe poduszki łapek, ale nie są one odporne na gorąco bijące od nawierzchni i chodników każdego lata. Łapki są naturalnie stworzone, aby poruszać się wśród przyrody, nie po bardzo gorących betonowych i asfaltowych nawierzchniach stworzonych przez człowieka. Zwykły spacer wokół bloku po rozgrzanym chodniku może wywołać bolesne zmiany na łapach Twojego Psijaciela.

Co gorsza, psy regulują temperaturę swojego ciała przez swoje łapy. Kiedy łapki są nadmiernie rozgrzane, trudniej jest ochłodzić resztę ciała, co zwiększa ryzyko udaru cieplnego.

 

Chrońmy łapki Psijaciół: Jak gorąco jest już zbyt gorąco by wyprowadzać Pieska na chodniku?

W bardzo gorące dni asfalt może osiągać temperaturę nawet 50 stopni Celsjusza.

Możecie sprawdzić, czy chodnik nie jest zbyt gorący dla Piesków poprzez położenie na nim ręki lub gołej stopy na 10 sekund bez „wzdrygania” się. Jeśli jest znośny dla Was, jest bardzo prawdopodobne, że będzie znośny dla Waszych Psijaciół.

Przy temperaturze powietrza 25 stopni Celsjusza asfalt może rozgrzać się aż do prawie 52 stopni. Kiedy na zewnątrz mamy 30 stopni, asfalt może osiągnąć temperaturę prawie 62 stopni Celsjusza. Teraz wyobraźmy sobie, jak gorąca może stać się nawierzchnia, kiedy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza!

Jeśli Pies spędza większość czasu w ciągu dnia na dworze, może być zmuszony do chodzenia, stania na gorących powierzchniach godzinami, a już kilka spacerów wokół bloku może oparzyć łapki naszych Czworonogów.

 

Czy łapki Twojego Psa są oparzone lub zniszczone przez gorące chodniki/nawierzchnie?

Aby chronić Psie łapki powinniśmy zawsze, ale to zawsze oczyścić ich poduszki i sprawdzić ręką czy jest wyczuwalna szorstka, sucha lub zniszczona skóra po powrocie ze spacerku.

 

Oznaki zniszczonych poduszek na łapkach:

- suche, szorstkie i/lub łuszczące się łapki

- Piesek kuleje, lub niechętnie idzie

- poduszki łapek robią się ciemniejsze niż były zazwyczaj

- odciski

- zaczerwienienia

- część poduszki jest oderwana

- Piesek ciągle liże i podgryza łapki

 

Jak poprawić kondycję zniszczonych łapek: PawSoother

Zdrowe poduszki łapek są gładkie w dotyku. Jeśli zauważycie, że poduszki „zaszły” suchą i szorstką warstwą oznacza to, że potrzebują pomocy w zapobieganiu bólowi i dyskomfortowi.

Paw Soother to całkowicie naturalny kosmetyk stworzony specjalnie w celu nawilżenia i odżywienia suchej skóry, bolących i poparzonych łapek. To trochę tak jak byśmy my na suche usta nałożyli pomadkę ochronną – od razu czujemy się lepiej!

 

Jak chronić łapki Psa przed gorącymi chodnikami: PawTection

Chodzenie po gorących chodnikach może nie być do uniknięcia – ehhh, ponieważ Pieski chcą odkrywać wszystko, bez względu na temperaturę na zewnątrz. I wtedy PawTection wchodzi do gry. Stworzony ze specjalnie dobranej receptury zupełnie naturalnych olejków i wosków, PawTection zapewnia barierę ochronną między gorącymi nawierzchniami a poduszkami łapek naszych Psiaków.

Są specjalne buty stworzone dla Psów, ale nie wszystkie Pieski tolerują noszenie ich na wszystkich czterech łapkach. PawTection jest znacznie mniej inwazyjnym sposobem by ochronić poduszki łapek przed gorącymi chodnikami, piaskiem czy innymi nawierzchniami. Dodatkowo, zapewnia nawilżenie i pro-zdrowotne właściwości aby sprawić, że Psie stópki czują komfort i są zadbane.

 

Psiekawostki i Natural Dog Company  

Strona ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastępować porady lekarza weterynarii. Strona i jej zawartość nie może być wykorzystywana w celu stawiania diagnozy, konsultacji dotyczących postępowania w razie choroby. W razie wątpliwości co do stanu zdrowia lub postępowania w przypadku choroby należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl