Szorstkie i popękane łapy Psa?
20.jpg


Pomocy! Dlaczego łapy mojego Psa są popękane i suche?

To pytanie pojawia się u nas bardzo często niezależnie od pory roku. To bardzo częste, że Psie łapki robią się suche, szorstkie, a nawet popękane. Przyczyn tego jest bardzo wiele. Co więcej, kiedy łapki są w słabszej kondycji, może dochodzić do kompulsywnego lizania łap, która często pogarsza sprawę.

Jeśli zauważysz, że Twój Pies ma szorstkie, albo bardzo suche poduszki łap, to najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zapewnić jak najszybsze naturalne nawilżenie. Jest ono ogromnie istotne, ponieważ Psiaki często liżą łapy, a nie chcemy, żeby zlizywały toksyny, czy silne chemikalia.

czytaj całość »
Dlaczego nos mojego Psa jest suchy?
18.jpg

4 RZECZY, KTÓRE POWINNIŚMY WIEDZIEĆ, JEŚLI PIES MA SUCHY NOS

Zimny, mokry nos jest uważany za oznakę zdrowego Psa. W pewnym stopniu to prawda. Nos psa w naturalny sposób wydziela śluz, który pomaga mu zatrzymać cząsteczki zapachu na powierzchni. Ale co, jeśli nos Psa jest ciepły i suchy. Czy to oznacza, że pies jest chory?

Niekoniecznie. Najczęściej suchy nos nie jest niczym niepokojącym (czasami Pies po prostu dłuższy czas nie oblizał swojego nosa). Jeśli natomiast to nie jedyny symptom, Psiak ma zrogowaciały nos, itp., to może wskazywać to na poważniejsze problemy.

W poważniejszych sytuacjach Pies potrzebuje natychmiastowej reakcji, aby zmniejszyć jego dyskomfort i poprawić zmysł powonienia.

Jeśli zauważyliście zrogowaciały nos u psa, który w dodatku zaczyna pękać, to poniżej znajdziecie wskazówki, jak prawidłowo zdiagnozować i jak pomóc swojemu Sierściuszkowi.

czytaj całość »
Dlaczego mój Psiak tak intensywnie liże łapy?
16.jpg

Poświęcamy swoim Psijaciołom ogrom uwagi, ponieważ tak bardzo ich kochamy. Obserwujemy, cieszymy się z każdego gestu, ponieważ są naszą dumą i uciechą, a z każdym ich ruchem nasze uwielbienie do nich wzrasta. Kiedy tak bacznie monitorujemy nasze cztery łapy ważne jest abyśmy wiedzieli, które zachowania są u naszego psiaka całkowicie naturalne, a które mogą wskazywać poważniejsze problemy. Jeden z nawyków, który budzi dość spore kontrowersje dotyczy lizania i podgryzania łap.

czytaj całość »
Jak dbać o łapy Psa zimą?
14.jpg

Zdrowe psie łapki są gładkie w dotyku – nie są zgrubiałe i popękane. Niestety w trakcie srogiej zimy poduszki na łapkach mogą napotkać wiele przeszkód i problemów. Używając odpowiedniego wosku do łap psa i kilku prostych środków ostrożności, możesz chronić łapy psa przed zimnymi powierzchniami, środkami chemicznymi i innymi najostrzejszymi zimowymi skutkami ubocznymi.

czytaj całość »
Kąpiel Psijaciela: Jak często powinniśmy kąpać Psa?
10.jpg

„Idziemy się kąpać!” wołamy, a w tym czasie nasz Psiak ucieka od nas z prędkością światła w najskrytsze zakamarki domowego zacisza. Nie wszystkim Psiakom kąpiel sprawia przyjemność, tak jak nie dla wszystkich ludzi kąpanie futrzastych to coś co lubią. W końcu w całym procesie można się nieźle napocić, ubrudzić i umoczyć :)  Jako właściciele dwóch Psiaków też rozumiemy, że czasami bywa to trudne, ale konieczne. To prowadzi nas do pytania, jak często kąpać Psa?  I idąc dalej - czy możemy przesadzić z kąpielami?

czytaj całość »
Trzy domowe sposoby na to, aby Pies przestał się drapać i poczuł ulgę
8.jpg

Jak powstrzymać Pieska przed drapaniem? Choćby nie wiadomo jak bardzo Piesek kochał się drapać nie pomaga to w rozwiązaniu tego problemu. Prawie w każdym przypadku swędzenie naszych Psijaciół ma swoją przyczynę. Pies z reguły zaczyna się drapać i „podgryzać” w miejscach podrażnionych np. z powodu alergii lub pogryzienia przez pchły.

czytaj całość »
Jak chronić łapki Twojego Psa podczas gorących, letnich miesięcy?
4.jpg

To ogromnie ważne, aby chronić Psie łapki w trakcie gorącego czasu wiosenno-letniego. Dla lepszego wyobrażenia – czy kiedyś chodziliście na boso po rozgrzanym asfalcie w gorący dzień? Więc wiecie jak bardzo może to zaboleć. Pieski mają raczej wytrzymałe poduszki łapek, ale nie są one odporne na gorąco bijące od nawierzchni i chodników każdego lata. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl